سایت در حال بارگذاری است ...
۰۲۱۲۲۸۵۳۲۲۱ info@bonyadeghoran.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه پاسداران،خ ناطق نوری،بوستان کتاب،پ۵۶

اولین جلسه توجیهی تربیت مدیران حکمران قرآنی

اولین جلسه توجیهی تربیت مدیران حکمران قرآنی، با حضور مدیریت محترم حوزه علمیه امام حسین علیه السلام، حضرت حجت الاسلام و المسلمین دهقانی و دبیرکل بنیاد قرآن، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسین زاده در محل معراج شهداء تشکیل گردید.

 دوره تربیت مدیران حکمران قرآنی در تابستان ۱۴۰۲ در حوزه مبارکه امام حسین علیه‌السلام، تحت اشراف حضرت حجت الاسلام و المسلمین ابوترابی، برگزار می‌گردد.

راه اندازی برنامه‌ی آموزشی تربیتی حکمرانی قرآنی دوره شهید چمران با حضور دبیرکل بنیاد قرآن حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده و حجت الاسلام والمسلمین دهقانی مدیریت حوزه علمیه امام حسین علیه السلام و مدرس فلسفه حجت الاسلام والمسلمین بهرامی با حضور طلاب حوزه در معراج شهدا برگزار گردید.

این مراسم با یاد و نام شهیدان آغاز گردید و سخنران مجلس با ایراد مطالبی پیرامون نهضت شهیدان و نقش آنان در تربیت نفوس ما که آنان واسطه ما با اهل بیت علیه السلام هستند مطالب مبسوطی بیان فرمودند.

سپس مدیریت محترم حوزه علمیه امام حسین علیه السلام از برنامه نظام تربیتی مدیران حکمران قرآنی و اهمیت آن و همچنین به کارگیری طلاب در حوزه تدریس در سازمان‌ها خبر دادند.

پس از آن مجری طرح حجت الاسلام والمسلمین روشنی ویژگی‌های دوره را توضیح دادند تا در دوره تابستانی این طرح به صورت جامع برگزار گردد.

در پایان حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده دبیرکل بنیاد قرآن با توجه به سابقه فعالیت بنیاد قرآن در حوزه حکمرانی قرآنی فرمودند:

از این بابت که متوجه شدیم مقرر شده است رشته حکمرانی در حوزه علمیه قم به رشته‌ها اضافه گردد خوشحال و خرسندیم. همچنین مایل هستیم تا این مژده را به دانش پژوهان و طلاب گرامی بدهیم که طلاب و روحانیون می‌توانند در این طرح ضمن آموزش و تربیت، خود به عنوان مدرس و مبلغ این طرح فعالیت و تلاش کنند.

ایشان افزودند:

دانش پژوهان و طلاب محترم می‌توانند با عضویت در مرکز تربیت مدیران حکمران قرآنی به کار پژوهش بپردازند و در این مسیر ما را یاری دهند.

در پایان، مراسم با ذکر مصیبت حضرت صدیقه زهرا و قمر بنی هاشم و یاد شهیدان در میعادگاه معراج الشهدا و اطعام پایان یافت.

اولین جلسه توجیهی تربیت مدیران حکمران قرآنی

اروین پیرهادی

31 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !