سایت در حال بارگذاری است ...
۰۲۱۲۲۸۵۳۲۲۱ info@bonyadeghoran.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه پاسداران،خ ناطق نوری،بوستان کتاب،پ۵۶

طرح موضوع حکمرانی دانش آموزی درجشن بزرگ دختران قرآنی

این جشن در روز پنجشنبه با مشارکت بنیاد قرآن و مدرسه توسعه علوم زندگی و با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی  حسین‌زاده، دبیر کل بنیاد قرآن، سردار جلالی، فرمانده سپاه پاسداران استان کرج، سرهنگ بخشیده، رئیس پلیس مواد مخدر استان تهران، سرکارخانم قیصری  از فعالان فرهنگ و هنر و رسانه به مناسبت دهه کرامت در فرهنگسرای رسانه برگزار گردید.

در ابتدا مراسم با تلاوت قرآن کریم و پس از آن سرود مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد.

پس از آن گروهی از دختران خردسال تحت عنوان ارتش فاطمی قطعه سرودی که ساخته خودشان بود را همخوانی کردند.

سپس مجری برنامه از حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده دبیرکل بنیاد قرآن دعوت کرد تا چند کلامی با مدعوین سخن بگوید.

دبیرکل بنیاد قرآن ضمن ابراز تشکر بابت برگزاری چنین مراسمی فرمودند: خوب است که چنین مراسماتی برای احیا و حفظ فرهنگ اسلامی ما برای کودکان و نوجوانان برگزار گردد.

پس از آن ایشان افزودند: کودکان را نباید دست کم گرفت، کودکان آینده سازان میهن اسلامی ما هستند و به واسطه ی همین اهمیت بنیاد قرآن در طرحی که کانون مهدتربیت برنامه ریزی اش کرده به موضوع حکمرانی قرآنی ویژه دانش آموزان پرداخته است.

دانش آموزان ما باید از سنین پایه حکمرانی قرآنی را بفهمند و درک کنند تا در سنین بالاتر افرادی مفید و کارگشا برای جامعه خودشان شوند.

حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده ادامه دادند: به شخصه در مواجهاتی که با کودکان نسل جدید داشتم این را دریافته ام که نسل جدید نسل پویا و باهوشی است.

تصور اکثر ما تصور غلطی است که کودکان امروز چیزی از مسائل جدی نمی دانند گاها همین کودکان صحبت هایی در باب شاخصه های مدیران انقلابی و شرایط حاکمیت اسلامی می گویند که انسان را شگفت زده می کند.

در انتها نکته ای مهم هست که می خواهم از زبان خودم و دیگر طلبه ها بگویم، در انتهای دل ما تمام دختران چه با حجاب باشند چه کم حجاب باشند عزیز و هموطن ما هستند، ما میدانیم که شما هم همگی محب اهل بیت هستید و امیدواریم در مسیر زندگی موفق و سربلند باشید.

در ادامه چند بازی برای سرگرمی کودکان ترتیب داده شد که در انتهای آن ها حجت الاسلام والمسلمین حسین زاده به همراهی ریاست فرهنگسرای رسانه جناب آقای دکتر شکیبایی به کودکان جوایزی را اهدا کردند.

در خاتمه سرودی دیگر توسط گروه ارتش فاطمی خوانده شد  وبا پذیرایی از مدعوین جشن پایان یافت .

جشن دختران قرآنی

اروین پیرهادی

31 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !