سایت در حال بارگذاری است ...
۰۲۱۲۲۸۵۳۲۲۱ info@bonyadeghoran.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه پاسداران،خ ناطق نوری،بوستان کتاب،پ۵۶

معالم القرآن (طرح مکتب شهید بهشتی مهندسی نظام تربیتی مدیران حکمران قرآنی)

حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی خان محمدی

تدریس موضوع نقش امربه معروف و نهی از منکر درحکمرانی کشور درجلسه معالم القرآن بنیاد قرآن

در جلسات هفتگی معالم القرآن حسینیه قرآن و عترت بنیاد قرآن  حجت الاسلام والمسلمین سید علی خان محمدی معاونت ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به تدریس موضوع نقش امر به معروف در حکمرانی کشور پرداختند.

جلسه با قرائت قرآن آغاز گردید و پس از آن حجت الاسلام والمسلمین سید علی خان محمدی به تدریس پرداختند.

ایشان در ابتدا حلول ماه مبارک رجب را تبریک گفتند و فرمودند:

حقیقت ماه رجب وجود امیرالمومنین است. امر به معروف در میان مردم خیلی مظلوم مانده است. البته که شرایط آن هم با توجه به چیزهایی که شرع گذاشته است یک مقدار اجتهادی می‌باشد. لذا اگر کسی به این شروط توجهی نداشته باشد برای انجام معروفی مرتکب منکر می‌شود.

ایشان ادامه دادند:

اولین آمر معروف خداوند هستند و پس از آن نبی مکرم اسلام و پس از ایشان انبیا الهی می‌باشند. یکی از اصول قانون اساسی ما نیز امر به معروف و نهی از منکر است. این روزها امر به معروف محدود شده به حوزه عفاف و حجاب.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی افزودند:

در خیلی از کشورهای دیگر دنیا امر به معروف و نهی از منکر به درستی عمل می‌شود و مردم امر به معروف خودشان را می‌کنند حتی هنگام رانندگی.

ایشان ادامه دادند:

در ایام کرونا ما مسئولیت اجتماعی را باور کردیم، برای امر به معروف و نهی از منکر هم باید همینطور باشد ما به ۴ واجب الهی که هر جا که مومن قدرت داشته باشه باید انجام بگیرد نیاز داریم، این ۴ واجب عبارتند از:

نماز، زکات، امر به معروف، نهی از منکر. ولو اینکه درجاهایی برای مقابله با منکر کشته شویم که در آن صورت شهید این راه شده‌ایم.

ایشان افزودند:

هیئت باید درونش جوشش ایجاد شود، طبق فرمایش شهید مطهری ما باید شمر زمان خودمان را بشناسیم پس ببینید نتیجه می‌گیریم دو هیئت داریم، یکی هیئتی که می‌توانیم در کاخ سفید هم آن را اجرا کنیم در این هیئت فقط گریه است و بس، اما در هیئتی که جوشش در آن باشد شک نکنید که با آن مقابله خواهد شد. شما فرض کنید همین جماعت پیاده روی اربعین به طرف فلسطین حرکت کنند، به نظر شما نتیجه چه می‌شود؟

پس نهایتا نتیجه می‌گیریم که دشمن در ابتدای امر از بیداری ما می‌ترسد و تمام تلاشش را برای خنثی سازی مبانی ما انجام می‌دهد.

اروین پیرهادی

31 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !