سایت در حال بارگذاری است ...
۰۲۱۲۲۸۵۳۲۲۱ info@bonyadeghoran.com تایم کاری : شنبه تا چهارشنبه پاسداران،خ ناطق نوری،بوستان کتاب،پ۵۶

برگزاری جلسه معالم القرآن

جلسه معالم القرآن بنیاد قرآن به مناسبت ولادت امام رضا علیه السلام با تدریس استاد دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی پیرامون موضوع حکمرانی رضوی زیر نظر اندیشکده بنیاد قرآن برگزار گردید.

جلسه در ابتدا با تلاوت قرآن آغاز گردید. پس از آن حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی حسین زاده دبیر کل بنیاد قرآن صحبت‌هایی مختصر پیرامون مبحث حکمرانی قرآنی داشتند.

 

سید مهدی حسین زاده

ایشان از علاقه‌مندان به کارهای پژوهشی دعوت به عمل آوردند که در صورت تمایل با مراجعه به مرکز تربیت مدیران حکمران قرآنی نام نویسی نموده و عضو پژوهشگران طرح مهندسی نظام تربیتی مدیران حکمران قرآنی دوره شهید چمران باشند.

دبیرکل بنیاد قرآن خبر از افتتاح صندوق قرض الحسنه صندوق الرضا توسط بنیاد قرآن به بهانه ولادت امام هشتم دادند که با کمک خیرین بزرگوار و یاران همیشگی بنیاد قرآن تاسیس شده است.

پس از آن دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی به تدریس موضوع حکمرانی رضوی پرداختند.

دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی

سخنرانی دکتراسماعیل منصوری لاریجانی درخصوص حکمرانی رضوی

ایشان در ابتدا از بنیاد قرآن بابت نام گذاری دوره دوم تربیت مدیران حکمران قرآنی به اسم دکتر چمران تقدیر و تشکر نمودند.

دکتر اسماعیل منصوری لاریجانی فرمودند:

ائمه همه زبان‌ها را بلد بودند، در علوم فلسفه ما می‌دانیم که زبان تنها مختص به موجوداتی که توانایی ادای آواها را دارند اطلاق نمی‌شود، ما می‌دانیم که سنگ‌ها هم زبان دارند، گیاهان هم زبان دارند و تمام موجودات دیگر هم به همین صورت، آنگاه متوجه دانش بی‌کران ائمه خواهیم شد که تمامی این زبان‌ها را می‌فهمیدند و درک می‌کردند. در تاریخ به کرات نمونه‌هایی از این ارتباط آورده شده مثل حضرت سلیمان، مثل امام رضا علیه السلام و آن آهو و… به این ترتیب باید بدانیم که موجودات هر کدام با زبان خودشان توانایی حاکمیت دارند.

ایشان ادامه دادند:

تمام درگیری انسان‌ها میان خود او و غیر خودی‌های اوست. خود او به معنای ذات پاک الهی که خالق انسان است و غیر خودی‌های او مربوط به نفس و وسوسه‌های شیطانی است که دائما در تلاش برای گمراهی انسان‌هاست.

اما بزرگترین غیر خودی انسان‌ها و در واقع بزرگ‌ترین حیله‌ی شیطان نسبت به ما انسان‌ها استفاده از جهل است.

همواره هم این حیله مورد استفاده قرار گرفته اگر به تاریخ رجوع کنیم هابیل و قابل نماد علم و جهل هستند. در واقع قابیل انقدر جاهل بود که وقتی هابیل را کشت نمی‌دانست با جسد برادر مرده‌اش چه کند و دفن مرده را از یک کلاغ آموخت.

دکتر اسماعیل منصوری لارجانی فرمودند:

شهید دکتر چمران بهره‌ای از حاکمیت داشتند، ایشان هیچ گاه به مدارج علمی خود افتخار نکردند و تمرکز خود را بر روی معنویات قرار داده بودند.

خاطرم هست که ایشان می‌فرمود بابت دو چیز خدا را همواره شاکرم. یکی اشک و دیگری آه. همین اشک و آه هم خیلی از شیعیان و مسلمانان را از گمراهی نجات داده است.

در ادامه جلسه با نوای ذاکرین اهل بیت، دعا و اطعام به پایان رسید.

اروین پیرهادی

31 مطلب منتشر شده

درباره این مطلب نظر دهید !